Našla si prácu ako kuchárka v domove dôchodcov: Tam dostala fantastický nápad ako potešiť obyvateľov!

Jenny Jönssonová je 42-ročná žena. Pracuje v kuchyni v domove dôchodcov vo Švédsku. Keď bola poverená zodpovednosťou za výživu v domove dôchodcov, nastali pre obyvateľov nové časy. Jenny si uvedomila, že v domove chýba kvalitné a pestré jedlo.

„Na strednej škole som bola pravdepodobne jednou zo študentiek s najhoršími známkami z varenia. O jedlo som sa začala poriadne zaujímať, až keď som začala pracovať TU, na oddelení demencie. Všimla som si, aké nudné tu bolo jedlo.

Jedlo sa tu podávalo s trochou omáčky a bez zeleniny. Mdlé, bezfarebné, nezdravé.“

Čo za to mohlo? Skúste hádať… Obmedzené finančné prostriedky by v žiadnom prípade nemali byť prekážkou! Ako mnohé iné verejné inštitúcie, aj tento domov dôchodcov čelí malému a napätému rozpočtu. Jenny však využila svoje tvorivé schopnosti na dochucovanie jedla pre starších ľudí bez toho, aby to nevyhnutne zvyšovalo náklady. Na Facebooku zverejnila fotku, ako sa teraz obyvatelia stravujú.

„Jedlo vyzerá príťažlivo, a týmto babičkám a deduškom moje taniere vždy vyčarujú úsmev na tvári.“

Jenny sa dokonca rozhodla, že jej zverencov do varenia zapojí!

Každý týždeň sa začína tým, že si obyvatelia môžu zapísať svoje preferencie, ako by mal jedálny lístok vyzerať, a vybrať si, poprípade prihlásiť sa, ak by sami chceli prispieť k vareniu.

Vďaka jej kreativite sa nudné menu zmenilo na menu s domácou zemiakovou kašou, domácimi rezňami a lahodnými dezertmi. A robí to tak, aby neutrpel rozpočet.

Obyvatelia domovu sa na jedlo tešia, nikto nebojuje so sestričkami, s tým, že odmieta jesť a dokonca sa s nadšením zapájajú do varenia! Úžasný nápad od kreatívnej kuchárky, čo poviete?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.