Nevidomé dievčatko chodí samé do školy, chce byť úplne samostatná: Jej mamička ju však celý čas sleduje aby sa uistila, že je v bezpečí!

Dievčatko sa narodilo s hypopláziou (nedovyvinutý zrakový nerv) kvôli ktorému je slepé. Jej oči nepoznajú svetlo. Celý život žije v úplnej tme, len si predstavuje, ako by mohol svet okolo nej vyzerať.

Matka dievčaťa Yu Lin sa snaží urobiť všetko pre to, aby si jej dcéra zvykla na nezávislosť a nebola bezmocná, ak zostane sama.

Žena usilovne učí dievča všetkému, čo sa mu v živote bude hodiť. Gao Ya, ktorá má jedenásť rokov, chodí dokonca aj sama do školy už niekoľko rokov. Aspoň si to myslí. V skutočnosti ju pre jej bezpečnosť jej matka nasleduje dva alebo tri metre za ňou cestou do školy, ktorá je pätnásť minút chôdze od domu.

Najťažšie je zdržať sa pomoci mojej dcéry, keď zablúdi. Ale nemôžem jej ukázať, že je chránená a že na ňu dozerám. Nech si myslí, že ju nikto neovláda. Samozrejme, niekedy musím svoju dcéru nasmerovať na motorkárov alebo vodičov, ale svoju prítomnosť stále neprezradím. “

Yu Lin presne vie, kedy sa vyučovanie končí a čaká na svoju dcéru v škole. A potom ju opäť neviditeľne sprevádza. Až keď Gao Ya príde do domu, žena dokáže predbehnúť svoju dcéru a otvorí dvere skôr, akoby bola celý čas doma.

Vďaka tomu sa dievčatko cíti celkom pokojne a sebavedomo.

„Viem, že príde deň, keď ma opustí. A dúfam, že keď sa to stane, bude dostatočne nezávislá. Musí byť silná a sebavedomá. Musí sa naučiť zaobchádzať s ťažkosťami, “hovorí jej mamina.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.