Otec postihnutého dieťaťa sa opýtal majiteľa krčmy, či môžu tiež vstúpiť dnu: To, čo povedal majiteľ teda absolútne nečakal…

Majiteľka krčmy, o ktorej vám dnes chceme povedať, dokazuje, že na svete ešte stále existuje kopec dobrých ľudí. Na Facebook napísala skutočne potešujúcu správu pre rodinu postihnutého zákazníka.

Otec, ktorý chcel prísť s rodinou do pohostinstva, pocítil potrebu požiadať o povolenie majiteľa či môže priviesť svojho syna so zdravotným postihnutím.

Majiteľka krčmy neverila vlastným ušiam.

Žena menom Steph Tateová, ktorá vlastní krčmu Barrel Chapeltown v anglickom Sheffielde, natiahla ruku k mužovi a povedala: „Všetci sú v mojej krčme vítaní“.

Neskôr jej to nedalo a rozhodla sa napísať status na Facebooku a o pár dní ho zdieľalo tisícky ľudí:

„Včera vošiel do mojej krčmy rodič – otec a spýtal sa ma, či jeho dieťa pripútané na invalidný vozík môže prísť. Bola som zmätená, prečo cítil potrebu opýtať sa ma to.

Vysvetlil mi, že jeho dieťa niekedy vydáva hlasné zvuky a máva rukami. Zákazníkom to vraj prekáža a sťažujú sa a vraj mal v minulosti preto mnoho nepríjemných situácií.  Zlomilo mi to srdce, že rodič cítil potrebu, že sa musí pýtať, či je v poriadku, aby tu mohlo byť jeho dieťa.“

„Mojím zámerom nie je zahanbiť rodiča, s ktorým som včera hovorila, ale celú noc som premýšľala, ako sa asi musel cítiť, keď sa ma pýtal, či tu jeho dieťa môže vstúpiť.

Potom ma to prinútilo premýšľať o tom, koľko ďalších ľudí musí byť v rovnakom postavení. Či už potrebujete, aby sme vám poskytli  väčší stôl, alebo budete potrebovať pomoc s presunutím vozíku – v mojej krčme sú vítaní a všetci a moji zamestnanci vám vždy ochotne ponúknu pomoc.

„Ak sedíte doma so zdravotne postihnutým dieťaťom, partnerom alebo priateľom a máte pocit, že by ste ich so sebou nemohli zobrali kamkoľvek kvôli strachu, že by mal niekto pripomienky, pokojne ich sem priveďte. Ak zistím, že na vás má niekto negatívne komentáre alebo je neúctivý, bude požiadaný, aby  moju krčmu opustil a už sa nikdy nevracal.“

Je povzbudzujúce vedieť, že existujú láskaví ľudia ako Steph, ktorí venujú starostlivosť a toleranciu, pokiaľ ide o ľudí so zdravotným postihnutím.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.