Pani z detského domova sa spýtala malého chlapčeka, čo si praje od Ježiška na Vianoce: Jeho odpoveď vás dojme…

Vianoce sú najcitlivejšie obdobie pre deti, ktoré vyrastajú mimo rodiny, alebo bez nej… Hlavným želaním týchto detí je tráviť Vianoce so svojimi blízkymi. „Aby moja rodina bola spolu, aby otec prestal piť či aby sa mama vrátila…tieto želania má väčšina detí z detského domova…

Nebudeme si nič nahovárať – v dobre zabezpečených rodinách si deti často prajú drahé darčeky. Mentalita detí z detských domovov sa samozrejme logicky úplne iná a ich hodnoty sú dosť odlišné.

 A hoci žijú v detskom domove, na prvom mieste je pre nich takmer vždy rodina.

Chlapec, o ktorom hovoríme, si prial len jediné – milujúcu rodinu.

Nepatrí medzi tých, ktorí v živote mali šťastie. Po pôrode ho rodičia opustili a on tak skončil v detskom domove, bez milujúcej rodiny. Detstvo teda prežil práve v ňom a aj keď vie, čo slovo rodina znamená, nikdy nemal možnosť niečo také zažiť. Nevie, čo znamená mať otca, ktorý mu pomáha poznávať život, nevie ani aké to je mať matku, ktorá sa o neho stará a dáva mu všetko, čo je potrebné.

Ak sa spýtate akéhokoľvek dieťaťa s milujúcou rodinou, čo si želá od Ježiška, začne hovoriť o tabletoch, mobiloch, autách, bábikách… Tento chlapec však netúži po ničom inom – ako mať rodinu, s ktorou si bude môcť sadnúť za štedrovečerný stôl…

Snom dieťaťa, o ktorom je tento článok, bola milujúca rodina, ktorá by ho mohla sprevádzať jeho život.

Ktorá ho podporí, postará sa o neho, ktorá s ním bude oslavovať úspechy a ktorá tu pre neho bude aj v tých najhorších dňoch. Vzhľadom na to, že nebol vychovávaný svojimi rodičmi, na svet sa pozerá trochu inak.

Hoci sa mu jeho prianie ešte nesplnilo, my dúfame, že to nebude trvať dlho a tohto šikovného milého chlapca si jedného dňa vyzdvihne rodina, ktorú si zaslúži.

Pre deti v náhradnej starostlivosti sú Vianoce najcitlivejším obdobím.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.