Po dedkovej smrti jeho rodina ZÚRILA: Svoj majetok zanechal niekomu, kto si to zaslúžil viac…

Ronald Butcher je muž z Anglicka, ktorý za svoj život nazhromaždil veľké bohatstvo. Bohužiaľ,zomrel vo veku 73 rokov. Niekoľko mesiacov pred smrťou napísal závet.

Rozhodol sa, že zo svojho majetku nedá rodine ani cent a celý svoj majetok prenechal cudziemu človeku.

Rodina bola rozzúrená, keď zistili, čo urobil. Dúfali, že dostanú svoj podiel vo výške viac ako milión libier. V rodine sa okamžite začalo špekulovať, že Ronalda zrejme niekto podviedol a čoskoro sa ukázalo, kto dostal všetky peniaze.

Keď Ronald ochorel a blížil sa koniec jeho života, stretol muža menom Daniel Sharp. Tento muž pracoval ako staviteľ neďaleko jeho domu.

Jedného dňa, pred šiestimi rokmi, sa Daniel ponúkol, že vyčistí špinavé odkvapy v Ronaldovom dome, a za prácu nechcel žiadnu odmenu. Ronaldo bol takým príjemným gestom tak ohromený, že pokračoval v komunikácii so staviteľom a neskôr sa ich komunikácia zmenila na blízke priateľstvo. Niekoľko mesiacov mu pomáhal, nosil mu nákupy alebo opravil v jeho dome to, čo sa pokazilo.

Blízka rodina počula o tomto mužovi, ale nepoznala ho osobne. Po dedkovej smrti sa ho snažili nájsť a o dva mesiace neskôr sa im to aj podarilo.

Za pomoci právnikov sa snažili zmeniť Ronaldov závet. Mysleli si, že v starobe nedokázal triezvo myslieť a nevedel, čo robí.

Daniel tvrdí, že 73-ročný dôchodca bol osamelý muž a rodina sa o neho v starobe vôbec nestarala ani nezaujímala. To, že im nechcel zanechať majetok bolo iba jeho rozhodnutie a on o tom nič nevedel. Všetko sa skončilo na súde, kde sa dospelo k záveru, že stavbár Daniel hovoril pravdu. Ronald bol schopný robiť premyslené rozhodnutia až do svojej smrti a jeho závet tak zostáva platný.

Tento príbeh ukazuje, aké dôležité je starať sa o svojich blízkych a aký skvelý dojem dokáže urobiť malé príjemné gesto.

Nie vždy stačí byť členom rodiny, treba niečo obetovať a nájsť si čas na pestovanie si rodinných vzťahov. Súhlasíte s tým, že Daniel si zaslúžil Ronaldov majetok? Zdieľajte tento príbeh na Facebooku a vyjadrite svoj názor v komentároch!

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!