Po pôrode svojich dvojičiek prišiel za mamičkou lekár a povedal jej: „Je mi to veľmi ľúto, musím vám však oznámiť, že…“

Keď počujete slová „Je mi to ľúto“, automaticky očakávate zlú správu. Tá veta môže znamenať, že váš život už nebude nikdy ako predtým, že sa stalo niečo, čo obráti váš život naruby.

Presne pred siedmimi rokmi túto vetu počuli aj rodičia Matt a Jodi Perryovci. A stalo sa to práve vo chvíli, keď sa im narodili dvojčatá.

Už mali doma zdravého a úžasného syna a teraz boli v šťastnom očakávaní ďalších dvoch prírastkov do rodiny. Šťastie manželov sa však zmenilo hneď po predčasnom pôrode, kedy si ich lekár pozval do ordinácie, kde im povedal len: „Je mi to ľúto!“

Tieto slová im prevrátila život hore nohami, bez toho by vlastne ešte vedeli prečo.

Dievčatká sa narodili predčasne, museli byť preto umiestnené na jednotku intenzívnej starostlivosti na prvé štyri týždne ich života. Života, ktorý začal s diagnózou Downov syndróm. Slová „Je mi to ľúto“ s vyslovenou diagnózou zneli ako celoživotný trest, ktorý im bol práve uložený. Nezasiahla ich ani toľko správa s diagnózou ako spôsob, ktorým ich lekár o tejto situácii uvedomil.

Pocit šťastia z narodenia Abigail a Isobel vystriedal pocit márnosti. Manželia už mali syna Finlaye, ktorý bol úplne zdravý, Jodi však tesne po jeho narodení prekonala potrat.

Aj preto sa na narodenie dvoch anjelov neskutočne tešili. Bola zdravá a pripravená priviesť na svet dve deti. Všetko sa však zrútilo ako domček z kariet. „Ako to všetko ale teraz bude? Budeme teraz opatrovateľmi do doby, než zomrieme? „Pýtala sa Jodi, bez toho, aby mala na tieto otázky odpoveď.

Prípady ako je tento sú veľmi zriedkavé. Pravdepodobnosť pôrodu dvojčiat s Downovým syndrómom je jeden z miliónov.

Vzhľadom k tomu sú Abigail a Isobel raritou. Okrem toho trpeli pri narodení aj ďalšími zdravotnými komplikáciami. Kým Abigail je hluchá na jedno ucho, Isobel sa narodila s dierou v srdci. Bez ďalšieho vysvetlenia ich prepustili do domáceho liečenia a rodina bola nútená všetky informácie o možnostiach detí s Downovým syndrómom vyhľadávať sama.

Nikto im nevysvetlil, že by mohli viesť úplne normálny a šťastný život ako všetci ostatní.

Od doby, kedy Matt a Jodi nevedeli, čo ich čaká, uplynulo sedem rokov. Kým v pôrodnici nemali tušenie, či budú dievčatá hovoriť alebo budú môcť chodiť do školy, dnes vedia, že obavy neboli na mieste. Narodením dvojčiat ich šťastný rodinný život neskončil, hoci sa v toľkých veciach odlišuje od dokonalého, ktorý si väčšina ľudí predstavuje.

Tým by však chceli manželia odkázať, že sú to iba predsudky, ktoré im bránia žiť šťastný život. Ľudia s Downovým syndrómom by totiž mali dostať v živote úplne rovnakú príležitosť ako všetci ostatní.

Zdroj: Manchester evening news

Súhlasíte s výrokom rodičov? Zdieľajte tento príbeh ak áno!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Pred priechodom pre chodcov stála krava: Nikto nevedel, čo má robiť, ale potom ku krave podišla starenka…