Smiali sa jej doslova na každom jej kroku, kvôli chorobe… Jej premena však šokovala ľudí doslova na celom internete!

Niet pochýb o tom, že najdôležitejšie je to, čo máme na srdci. Vzhľad nie je najdôležitejší, avšak realita je častokrát odlišná…

Tejto žene sa smiali na každom kroku. Vďaka jej tvári sa jej ľudia báli a nevedeli, čo jej je. Pravda vháňa slzy do očí. S pomocou prišiel… make-up.

Assya  Shabirová trpí takzvanou choroba motýlích krídel, po lat. epidermolysis bullosa. Je to zriedkavé kožné ochorenie. Názov motýlie krídla vznikol kvôli tomu, lebo koža postihnutého je krehká a jemná ako motýlie krídla. Ochorenie sa prejavuje tvorbou pľuzgierov na koži. Vznikajú už pri minimálnej mechanickej záťaži.

Kožu tvorí vonkajšia vrstva epidermis a vnútorná vrstva dermis. Obidve vrstvy sú u zdravých ľudí spojené bielkovinou, ktorá zaistí pohyb obidvoch vrstiev spolu v rôznych smeroch a rýchlostiach. U pacientov s týmto ochorením chýba táto spájajúca bielkovina. Preto akékoľvek trenie kože spôsobí vznik pľuzgierov a rán. Choroba nie je nákazlivá.

Žena v dôsledku choroby prišla o vlasy, mihalnice a obočie.

Make-up artisttka Sadaf Wassanová sa s tým rozhodla niečo urobiť. Informácia o chorobe ženy ju šokovala a rozhodla sa, že bezvládnej žene musí pomôcť. Assya prešla premenou akú sme ešte nevideli.

Používatelia internetu si od úžasu pretierajú oči.

„Verím, že je krásna aj bez make-upu, aj s ním“ – píšu užívatelia internetu.

“Úžasná práca. Gratulujem vizážistke, vďaka ktorej sa Assja konečne usmiala, “ dodáva niekto ďalší.

„Nedovoľte, aby niekto tvrdil, že je to len hlúpy mejkap. V niektorých situáciách sa to môže ukázať ako záchrana“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!