Syn si dal od svojej matky zaplatiť svadbu, na ktorú ju však nakoniec nepozval: V jeho veľký deň jej ostali iba oči pre plač…

Svadba je prelomovým momentom v živote každého človeka. Pozveme si na ňu najbližších priateľov a rodinu. Čo ale musela urobiť vlastná mama, aby ju syn odmietol pozvať na svadbu?

Táto žena úplne sama vychovávala dve deti, poskytovala im dobré vzdelanie, snažila sa im zo svojho mála zabezpečiť dôstojný život a šancu na lepšie zajtrajšky.

Pre svoje deti robila prvé aj posledné, ale keď sa mal jej syn ženiť, pozvanie od neho nedostala.

Pritom na svadbu pozval otca, ktorý ju opustil s dvoma malými deťmi a odišiel za novou ženou, s ktorou už ani v súčasnej situácií nie je. Syn bol sotva rok starý a dcéra nemala ani tri roky. Dlhý čas sa o svoje deti nijako nezaujímal, výživné neplatil, nikdy sa neozval, aby deťom poprial k narodeninám. Ale tento muž bol na rozdiel od obetavej matky pozvaný na svadbu.

Deti svojho otca nevideli mnoho rokov. Sám totiž cestoval po celom svete, živil sa ako staviteľ a peniaze mu rozhodne nechýbali. Až keď im bolo cez 20 rokov, vrátil sa späť do rodného mesta. Aj napriek tomu, že mal vždy nadbytok, svojim vlastným deťom nijako finančne nepomohol, a to aj napriek tomu, že musel vedieť, ako mizerne sa im darí.

Syn dokonca matku požiadal, aby mu pomohla zaplatiť za výdavky hostí z jeho strany, pretože si pred svadbou kúpil drahé auto a na hostinu mu už nezostali peniaze. Matka súhlasila, a to aj napriek tomu, že nemala pozvánku. Zaplatila miesta pre 15 ženíchových hostí, teda aj za svojho bývalého muža, ktorý ju tak hanebne opustil. Syn ju ale ani tak nepozval.

V deň svadby sa teda všetci bavili, popíjali a jedli na účet matky, ktorá v tom čase sedela pri okne a plakala.

Nie snáď preto, že by ju toľko mrzela zrada syna – veď bola jeho matkou a nesmierne ho milovala za každých okolností, ale jednoducho s ním v tento veľký deň chcela byť. To je dôkaz veľkej materinskej lásky.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.