Synčekovi mama sľúbila zmrzlinu, ale nedočkal sa jej: Miesto toho ho opustila a on strávil noc pred úplne neznámym domom…

Príbeh tohto chlapca začal celkom nenápadne. Narodil sa do úplnej rodiny a mal matku i otecka, ktorí sa o neho starali. Mamička bola doma, aby sa mu mohla venovať, a otecko zastával vedúcu pozíciu.

Po nejakej dobe však vo firme prebiehala reorganizácia a otec o svoje miesto prišiel. Čoskoro sa mu síce podarilo nájsť si nové zamestnanie, ale výška platu sa mu výrazne znížila, na čo žena nebola predtým zvyknutá.

Chvíľu to znášala, ale čoskoro začali hádky otec sa s ňou nakoniec rozviedol, pretože zistil, že hľadala šťastie v náručí iného. Chlapec zostal s ňou.

Otec si čoskoro tiež našiel novú partnerku a odsťahoval sa na kraj mesta, do peknej a tichej štvrti.

O kontakt so synom prišiel, ale tomu príliš nechýbal, pretože matka ho spracovala tak, že si myslel, že rozpad rodiny je len otcovho vina.

Jedného dňa sa chlapec prebudil a matka na neho čakala s prekvapením. Pôjde sa na výlet k moru!

Moc sa tešil a chcel si naplniť batôžtek obľúbenými hračkami, ale to mu matka nedovolila s tým, že na mieste, kam idú, bude hračiek veľa a veľa detí, s ktorými si bude môcť hrať. Išli na stanicu, kúpili lístky a po pár staniciach vystúpili.

Došli k jednému domu a tam matka povedala synovi, aby na ňu počkal, že mu zájde kúpiť zmrzlinu.

A tak chlapec čakal a čakal, ale matka sa nevracala. Chcel ju ísť hľadal, ale okolie vôbec nepoznal a bál sa, že by sa mohli minúť. Po dlhom čakaní sa nakoniec natiahol na blízku lavičku, zaspal a prebudil sa až ráno.

Najviac ho zarazilo, že sa prebudil v neznámej posteli a voňavých obliečkach a čakal, že sa vo dverách objaví matka. Keď nikto nešiel, opatrne sa vydal na výzvedy a v kuchyni k svojmu obrovskému prekvapeniu uvidel otca a neznámu ženu.

Obaja ho vľúdne privítali a otec mu vysvetlil, že mu jeho mamička ráno volala, že má pred domom syna, ktorého mu týmto odovzdáva do starostlivosti.

Pre chlapca to bol samozrejme najprv šok, ale otec s novou priateľkou mu vytvorili skutočné rodinné zázemie a za čas jej dokonca začal hovoriť mami.

Uplynulo mnoho rokov, a nakoniec s podporou svojej novej rodiny vyštudoval vysokú školu a získal dobré miesto. Keď sa raz vracal z práce, našiel na schodoch sedieť ženu, ktorá mu bola povedomá.

Povedala mu, že je jeho biologická matka, čo ho veľmi rozrušilo. Zavolal rodičom, nech prídu a tí neváhali.

Cítil, že sa musí rozhodnúť a že ich potrebuje mať na blízku.

Biologická matka s ním chcela opäť nadviazať prerušený kontakt, ale jazva bola príliš hlboká. Vyhlásil, že má oboch rodičov, ktorí mu dali domov a lásku, a nikoho ďalšieho nepotrebuje.

A hoci mala jeho pôvodná matka v očiach slzy, nechal ju ísť, pretože už neveril, že by ho znova nesklamala.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!