Táto 90-ročná babička už uplietla viac ako 450 prikrývok a kabátikov pre psíkov z útulku! „Milujem psy a pletenie a som šťastná, že im môžem pomôcť“

V útulkoch sú tisíce psov, ktoré čakajú na adopciu. A zatiaľ čo trpezlivo čakajú na svoj domov, ktorý si absolútne zaslúžia, šteniatka sa spoliehajú na zamestnancov útulku a dobrovoľníkov, ktorí sa o nich postarajú a budú im robiť spoločnosť.

Je to tá najprínosnejšia práca, ktorú môže milovník psov robiť.

Z davu dobrosrdečných pomocníkov však vyčnievala jedna konkrétna dáma. 90-ročná Maisie Green z Veľkej Británie uplietla viac ako 450 prikrývok, aby pomohla psom v útulku zostať v teple počas chladných nocí, ktoré trávia v chovných staniciach.

Pred niekoľkými rokmi začala v Anglicku útulku pre psy s názvom Dogs Trust iniciatívu, v ktorej žiadali ľudí, aby plietli teplé veci pre psov.

Táto iniciatíva pomáha psíkom bez domova udržiavať svojich štvornohých kamarátov v teple počas zimy.

Myšlienka pomáhať zvieratám pletením bola pre babičku Maise veľmi lákavá, koniec koncov, miluje pletenie a je v tom veľmi dobrá, tak prečo sa nepodeliť o túto úžasnú zručnosť s tými, ktorí to potrebujú?

„Milujem pletenie a milujem psy, takže to úžasne kombinuje oboje! Pletenie deky mi trvá tri dni a jeden deň pletenie psieho kabátika. Dáva mi to zabrať ale popritom sledujem televíziu, ktorú mám rada.

Som šťastná, že nejakým spôsobom pomáham štvornohým obyvateľom v útulkoch, “uviedla 90ročná dáma.

„Maisie pravidelne prináša svoje pletené dary a sme jej vďační za podporu.“

Zdroj: Boredpanda, dogstrust.org.uk

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá.