Táto žena sa narodila s vrodenou chorobou a za jej vzhľad ju celý život iba veľmi šikanovali: Všetkým odkazuje: Postihnutie je normálne, nie je to trest.

Po tom, čo jej neustále vraveli, že je „príliš škaredá“, sa Melissa, žena narodená s Freeman-Sheldonovým syndrómom, rozhodla protestovať proti online trollom a násilníkom tým, že zverejnila svoje selfie na Twitteri.

Nanešťastie, sociálne siete v rozpore s ich základným cieľom spájať nás, stali miestom, kde mnohí kritizujú a mučia. Mnoho ľudí môže slobodne písať a zdieľať svoje myšlienky a názory, obťažovať ostatných a ukázať svoju „silu“ tým, že ostatných zahanbujú za ich chyby.

Melissa, nezávislá novinárka a blogerka so zdravotným postihnutím sa stala virálnou, pretože mala dosť odvahy bojovať proti online trollom a násilníkom.

Táto žena sa narodila s Freeman-Sheldonovým syndrómom, vzácnou vrodenou poruchou kostí a svalov, ktorá obmedzuje pohyb v rukách a nohách a vedie k nepravidelnostiam hlavy a tváre. Vo svojom živote však vždy držala hlavu vysoko a dokázala ignorovať názory a komentáre iných ľudí.

A predsa ich mala tentoraz dosť.

Vysvetlila, že ľudia o jej vzhľade hovorili „veľmi otravným, škaredým spôsobom“, nazývali ju „škaredou“ a „ že vyzerá ako balón“.

Po prečítaní jedného komentára, ktorým cieľom bolo ju uraziť a že by mala dostať zákaz uverejňovať svoje fotografie, ju to neskutočne zasiahlo. No rozhodla sa s tým bojovať a na Twitteri zverejnila tri svoje ďalšie fotografie.

Očakávala, že budú nasledovať ďalšie negatívne komentáre, ale v skutočnosti bola pozitívne prekvapená!

Tisíce ľudí ju začali povzbudzovať a podporovať! Jej víťazstvo proti trollom na sociálnych sieťach bolo víťazstvom pre všetkých, ktorí boli kedysi súdení podľa vzhľadu! „Klamala by som, keby som povedala, že ma neobťažujú. Títo ľudia len sedia doma a schovávajú sa za klávesnicou. Ani polovicu z toho, čo hovoria na internete, by nikomu nepovedali priamo do očí.“

Táto žena je skutočná bojovníčka. Melissa sa snaží všetkým ostatným ukázať, že postihnutie je stav existencie a nie trest. Všetci ľudia so zdravotným postihnutím chcú začlenenie, rešpekt a dôstojnosť, ktorú si zaslúžia.

„Cítim podporu toľkých ľudí po celom svete, s ktorými som sa vôbec nestretla. Dúfam, že moje selfie im pomôžu vidieť, že na druhej strane počítača je osoba, ktorú urážajú.  Správajte sa k ľuďom tak, ako chcete, aby sa ostatní správali k vám. Viem, že to znie tak jednoducho a klišé, ale myslím si, že je to tak. „

Nezabudnite – vaša hodnota neklesá len preto, že ju niekto nedokáže rozpoznať a oceniť. Zdieľajte tento článok ak súhlasíte, že sme si všetci rovní!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!