Tento muž bez domova si kúpil schátraný dom za 1500 dolárov: 10 rokov ho vlastnoručne renovoval pre svoju manželku

Michael Grayz má 67 rokov. Aj v svojom pokročilom veku pracuje ako mechanik v Ohiu a víkendy trávi vo svojom dome v Detroite so svojou ženou Cynthiou.

História tohto domu začala v novembri 2009, kedy ho Gray kúpil od svojho synovca Sylvestera iba za 1 500 $. Pred kúpou domu bol Gray bez domova a žil v pivnici svojej netere.

Nemal vlastné bývanie. Nedokázal si nájsť prácu v meste, kde žil.

Okrem toho, ho v roku 2008 zrazilo auto. Súd mu priznal odškodné a Gray sa rozhodol za tieto peniaze kúpiť si vlastný dom. V deň nákupu sa presťahoval do nového domova a vzal si so sebou iba nafukovací matrac.

Dom bol v strašnom stave. Behali po ňom chrobáky, pavúky a myši. Kanalizácia nefungovala. Michael spal na nafukovacom matraci na prvom poschodí a miestnosti renovoval jednu po druhej. V tom období stretol aj svoju manželku a povedal si, že je to znamenie! Rozhodol sa na sebe popracovať a začať rekonštruovať dom.

Jeho manželka Cynthia ho podporovala od samého začiatku. „Povedal som, že jej dám dom, kde sa nebude hanbiť žiť a prijímať hostí.“

Pri niektorých prácach, na ktoré nestačil sám, mu pomohli nainštalovať sadrokartón, inštalácie, vykurovacie kachle, bojler a centrálny klimatizačný systém jeho priatelia. Veľké opravy boli dokončené v júli 2012. Dom má teraz tri zrekonštruované spálne. Pár sa rozhodol prerobiť jednu zo spální na šatňu.

Michael neustále pracuje na vylepšovaní domova. Na opravy už utratil 70 000 $. Teraz pracuje ako mechanik v Ohiu a cez víkendy sa vracia do Detroitu. 2. novembra 2019 pár oslávil svoje desiate výročie manželstva.

O desať rokov neskôr je dom na nepoznanie. Gray zdokumentoval celý proces renovácie v dvoch fotoalbumoch.

Pozrite sa na túto úžasnú transformáciu.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.