Tento „najmenší bojovník“ na svete vážil pri pôrode iba 450 gramov: Jeho príbeh vás však donúti všetkých veriť v zázraky!

Je držiteľom Guinnessovho svetového rekordu ako „najskôr narodené dieťa na svete“. Tento malý chlapec sa vzoprel všetkým očakávaniam.

Richard Scott William Hutchinson sa narodil veľmi predčasne po mnohých komplikáciách v tehotenstve svojej matky.

Narodil sa o celých 131 dní skôr, než sa očakávalo. Navyše pri pôrode vážil iba 450 gramov. V skutočnosti bol taký malý, že sa vošiel do dlane jeho milujúcich rodičov. Lekári pripravovali rodičov malého chlapca na najhoršie, pretože nemal žiadnu šancu na prežitie, ale vykľul sa z neho obrovský bojovník!

„Jeho rodičom sme povedali, čo môžu očakávať od tak skoro narodeného dieťaťa, dostali 0 percentnú šancu na prežitie,“ povedal lekár.  V decembri 2020, po tom, čo zostal v nemocnici dlhšie ako šesť mesiacov, sa malému Richardovi podarilo ísť konečne domov.

 Žiaden z nás – lekárov nemohol uveriť, aký pokrok malý chlapec urobil a ako dobrému zdraviu sa teší.

Chlapček je dnes zdravý a teší sa z každého nového dňa. Nielen jeho rodičia, ale aj lekár boli nadšení a veľmi pyšní, že sa chlapec dožil prvých narodenín a nádherne rastie a je tak zdravý, ako je to len možné.

Zázraky sa dejú a medicína je v dnešnej dobe tak pokroková, že dokáže zachrániť aj takéto malé bábätko s nevyvinutými orgánmi. Ďakujeme za skvelú prácu lekárom a chlapčekovi prajeme všetko len to najlepšie!

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!