Tento pohotový vodič s láskavým srdcom zastavil električku, aby mohol zachrániť korytnačku, ktorá uviazla na koľajniciach!

Nasledujúce video, ktoré vám chceme ukázať, zdieľalo tisíce ľudí na internete. Záchrana malej korytnačky divákov veľmi dojala.

Vodič ju vôbec nemusel vidieť alebo sa o ňu vôbec nemusel starať.

Vodič si našťastie uväznenej korytnačky všimol, električku zastavil a ponáhľal sa na pomoc.

Korytnačku umiestnil do bezpečia mimo koľajiska, aby ju neprešla žiadna ďalšia električka.

Vodič pod pracovným tlakom a s vedomím, že musí byť v ďalšej stanici včas, sa mohol rozhodnúť inak. Mohol pokračovať bez žmurknutia oka v ceste a splniť si tak svoje pracovné povinnosti. Keď však máte otvorené oči aj srdce, vždy dáte prednosť záchrane života, hoci by išlo o tak „nevýznamného tvora“ ako je škrečok alebo malá korytnačka.

Záznam bol zhotovený v tureckom meste Koaceli. Ide vidieť ako Serhat Topal, vodič električky, prechádza oploteným úsekom trate, keď električka náhle zastaví.

Vystúpi a beží k strane koľajiska, kde sa batolí malá korytnačka. Vezme ju do ruky a chvíľu premýšľa, čo s ňou. Potom ju položí za nízky plot a popoženie ju rukou smerom od koľajiska.

Korytnačka sa rýchlo rozbehne naznačeným smerom a je vidieť, že končí v bezpečí zelene blízkeho parku. Po zverejnení záznamu, kontaktoval vodiča miestny denník, aby získali jeho vyjadrenie: „Bola to korytnačka, ktorá sa snažila prejsť cez koľaje do zelene parku, ale uviazla. Verím, že sa bála.“

Korytnačka vyzerala vraj zdravo a videl na nej, že je šťastná, keď mohla utiecť do bezpečia.

Cestujúcim vraj situáciu vysvetlil, ešte než vystúpil z električky a tí mali pochopenie. Povedali, že sú radi, že korytnačke pomohol.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: