Tento príbeh je skutočne veľkou životnou lekciou pre všetkých ľudí. Bezdomovec v reštaurácii požiadal aspoň o nejaké zvyšky jedla. To, čo vtedy však urobil manažér, si hostia zapamätajú navždy

Pre Joey Mustaina a jeho dcéru Stellu to mal byť len ďalší obyčajný výlet. Užívali si večeru v miestnej reštaurácii Chick-fil-A, keď sa zrazu stali svedkami niečoho naozaj výnimočného.

Odniesli si odtiaľ veľmi dôležitú životnú lekciu.

Do reštaurácie vstúpil bezdomovec a spýtal sa, či by nemohol dostať nejaké zvyšky jedla.

Joey opísal na Facebooku, čo sa odohralo potom.

„Dnes som vzal dcéru do reštaurácie, kam spolu často chodíme. Miluje ju hlavne vďaka detskému ihrisku, ktoré sa tam nachádzajú.

Keď sa po jedle hrala s ostatnými deťmi, zavolal som ju na dezert. Opäť sme spolu sadli k stolu. Mali sme odtiaľ perfektný výhľad na celú reštauráciu.

Všimli sme si vtedy niečo jedinečné. K jednému z čašníkov pristúpil bezdomovec a spýtal sa, či by nemohol dostať nejaké zvyšky jedla. Bol špinavý, mal zablatené topánky a nedbalo zviazané vlasy.

Jeho strnisko naznačovalo, že sa niekoľko dní neholil. Ľudia sa od neho snažili držať ďalej, ale aj napriek tomu bol veľmi zdvorilý. Stál v bezpečnej vzdialenosti, aby nikomu nenarušoval priestor, a v kľude čakal na manažéra reštaurácie.

Keď k nemu pristúpil, počuli sme ho, ako hovorí, že bezdomovec nedostane žiadne zvyšky, ale normálne teplé jedlo ako všetci ostatní.

Jediné, čo od neho požadoval, bola modlitba pred jedlom.

Bezdomovec s tým nemal absolútne žiadny problém. Manažér dal svoju ruku na mužovo rameno a začali sa spolu modliť.

Všetko som počul a veľmi ma to dojalo. Povedal som Stelle, aby sa dobre pozerala, pretože to, čo teraz vidí, nie je vôbec bežné. Bola to skutočná životná lekcia o tom, ako sa správať k druhým ľuďom, ako im pomáhať.

Dúfam, že moja dcéra a hostia, ktorí v ten deň boli v reštaurácii, si toto gesto budú pamätať dlho.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

zdroj: boredpanda.com