Toto je veľmi srdcervúci príbeh: Toto 17-ročné dievča so zriedkavou chorobou bolo celý život uväznené v tele malého bábätka

Dokážete si čo i len predstaviť, že by ste celý svoj život museli žiť v tele novorodenca? Presne to sa stalo Pei Shan Teovej zo Singapuru.

Pei Shan sa narodila ako veľmi neobyčajné dieťa.

Lekári rodičom povedali, že má stavce kratšie ako zdravé detí. Nerástli jej kosti a mala poškodený nervový systém. Zastavený rast kostí tak spôsobil to, že dievča v podstate nestarlo ani nerástlo. Žila 17 rokov, ale bola uväznená v tele bábätka.

Telo Pai sa prestalo vyvíjať v momente, keď mala približne 3 mesiace.

Celú dobu musela nosiť kyslíkovú masku, pretože má príliš malé pľúca, ktoré nefungovali správne. Otec dievčatka povedal niečo, čo aj napriek krutému osudu ukázalo, čo znamenajú láska a zodpovednosť. Pre rodičov to bola skutočná rana. Nie kvôli tomu, že sa im narodila dcéra, ktorá nebola podľa „predstáv“. Bolo pre nich ťažké žiť s pocitom, že ich dcéra nemôže žiť život ako normálne dieťa.

Snažili sa urobiť všetko pre to, aby žila naplno.

Milovala kreslenie a hru na klavíri.

„Niekedy sa nás spýtala, prečo vyzerá inak ako ostatné deti, a my sme jej vždy povedali, že je to preto, že je výnimočná a jedinečná. Bola šťastné dieťa a maličkosti, ako je sledovanie jej obľúbeného seriálu alebo jedenie obľúbeného jedla jej spravili deň,“ povedal jej otec.

Dokonca si splnila jej životný sen: hrať na klavíri na charitatívnom koncerte.

Počas 17 rokov sa každý deň vzorne starali o svoju dcérku.

Jej mama Siew Chengová dala v banke výpoveď a mohla sa tak plne venovať dcére. Bola s ňou aj v deň, keď Pei museli okamžite previesť do nemocnice. Zomrela na následky zlyhania krvného obehu. Pre rodičov to bola obrovská rana, ale boli zároveň šťastní – že je ich dcérka už na lepšom mieste a že sa celý jej život snažili, aby mala to najkrajšie detstvo.

Aj keď bol život Pei Shan plný výziev, bola vždy optimistická a nikdy sa nevzdávala. Odpočívaj v pokoji, anjelik.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!