Toto malé, 2-ročné dievčatko je veľké asi ako „Palculienka“: Rodičia prosia iba o modlitby za jej silné zdravie!

Bábätká zvyčajne vyrastú zo svojho novorodeneckého oblečenia v krátkom čase. Existuje však rozkošné batoľa, ktoré sa stále zmestí do jej novorodeneckého oblečenia!

Zoznámte sa s Abigail Lee, je to 2-ročné dievčatko, ktoré nikdy nevyrástlo do svojej „normálnej“ veľkosti a stále nosí svoje novorodenecké oblečenie. Abigail trpí zriedkavou formou trpaslíka nazývanú mikrocefalický osteodysplastický primordiálny trpaslík typu II a môže dorásť do výšky len okolo 60-80 centimetrov.

Abigail je po dvoch rokoch veľká ako novorodenec, no stále je to šťastné bábätko. Svojím úsmevom dáva rodičom nádej, že všetko dobre dopadne.

Vďaka trpasličej postave váži len tri kilogramy, preto stále nosí oblečenie pre novorodencov.

Jej mama Emily Lee, ktorá má 25 rokov, zistila, že rast jej dieťaťa je hlboko pod normálnym rozsahom ešte v tehotenstve. Svoje dieťa porodila cisárskym rezom s hmotnosťou jedného kilogramu. Odvtedy rastie veľmi pomaly – 2 gramy denne. Mamička svoju dcéru môže porovnať s dcérou svojej najlepšej kamarátky, ktorá má tiež 2-ročné batoľa.

Keď ich vidí spolu, vyzerá naozaj malá. Dostala dokonca hračky, ktoré sú vhodné pre jej vek, no stále pre ňu vyzerajú giganticky.

Abigail dnes nemôže chodiť, má zhoršené videnie a zle sa orientuje v priestore. Jej veľkosť jej však neprekáža, keďže svojou silou a odhodlaním napĺňa všetkých okolo seba energiou a nádejou.

Oficiálne jej diagnostikovali zriedkavú formu trpaslíka, keď mala osem týždňov. Po diagnóze zostala chvíľu v nemocnici a nakoniec jej dovolili ísť domov.

Rozkošná Abigail upútala pozornosť mnohých a jej matka vytvorila na Facebooku stránku „ Abigails Journey “, aby dokumentovala jej pokrok, ako aj víťazstvá a zápasy s jej vzácnou chorobou. Ľudí prosí o jediné – o modlitby, aby bola jej dcérka zdravá. „Ďakujeme za vaše modlitby, za vaše dary, za slová útechy, veľmi nám to pomáha!“

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.