Toto malé dievčatko rozbilo svoje prasiatko, aby mohla svojej kamarátke kúpiť mlieko, na ktoré jej mamina nemá peniaze

Malé dievčatko má ešte len 5 rokov, ale už teraz má na konte veľký čin. Mnoho dospelých ľudí nie je ochotných niečo také urobiť. Pozri sa, čo dokázala táto malá hrdinka pre svoju kamarátku a aj škôlku, kde chodí.

Toto päťročné dievčatko malo vždy každé ráno mlieko a pila ho pri každom jedle.

Raz si všimla, že jedna z jej spolužiačok si nemôže dovoliť kúpiť vlastnú krabicu mlieka, a tak sa rozhodla, že vezme veci do vlastných rúk.

Pred dvoma týždňami našla babička malú Sunshine Oelfke – Jackie Sue, ako vyprázdňuje svoje prasiatko a počíta mince.

Potom ich všetky pozbierala do vrecúška a vložila ho do svojej školskej tašky.

Babička Jackie Sue bola zmätená a nevedela čo Sunshine plánuje robiť s hotovosťou, pretože používa prasiatko na uloženie všetkých svojich peňazí, aby si raz mohla kúpiť svoj vlastný snežný skúter.

Keď sa opýtala malej Sunshine prečo to urobila, dostala odpoveď.

“Chcem za tie peniaze kúpiť mlieko. Beriem ich pre moju priateľku Laylu, “vysvetlila Sunshine. “Nemá mlieko, jej mama jej ho nemôže kúpiť, ale ja môžem.”

V triede Birchview Elementary School v Ishpeming v štáte Michigan je 20 študentov vo veku 5 rokov – a polovica z nich si nemôže dovoliť kúpiť mlieko ani na obed, ktoré stojí 0,45 dolárov. To znamená, že poskytnutie mlieka každému dieťaťu v triede stojí približne 180 dolárov na mesiac.

Takže po tom, čo kúpila Sunshine spolužiačke mlieko, priniesla nakoniec učiteľke materskej škôlky všetky peniaze zo svojho prasiatka, kde bolo 30 dolárov. Jackie Sue a Sunshine potom vytvorili stránku GoFundMe, ktorá vám pomôže získať peniaze potrebné pre školský rok.

“Sunshine má 5 rokov a ešte nechápe svoj obrovský vplyv, ktorý dosiahla, ale my všetci áno,” povedala Jackie Sue. “To, čo chápe je, že všetci jej priatelia mali minulý týždeň mlieko v škole.

Moje srdce je plné pýchy a lásky, pretože viem, že vo svete, kde je toľko nenávisti, je lúč slnka s obrovským srdcom, ktorý – vo veku 5 rokov – miluje každého a vždy chce pomôcť,” doplnila.

Zdroj: goodnewsnetwork, Jackie Sue Oelfke

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.