Toto som si uvedomila až po smrti mojej milovanej mamičky: V čase, keď žila, mi to neprišlo vôbec dôležité…

Smrť, je súčasťou nášho života. Napriek tomu sme zaskočení, ak príde nečakane. O to horšie to je, ak do neba odíde niekto blízky, koho sme mali veľmi radi. Danú situáciu opisuje aj žena ktorej matka mala už 76 rokov. Napriek tomu bola vitálna a zdravá.

Takých obedov bolo veľa. Matka svoju dcéru spolu s jej rodinou pozývala na vynikajúci domáci obed, na ktorom si vždy každý pochutnal. Vždy to vyzeralo rovnako. Po chutnom obede sa jej mama rozprávala s rodinou a hrala sa s deťmi. Nasledovalo lúčenie a žena od svojej matky odišla. Nikdy si nepomyslela, že to bola návšteva posledná.

Ráno sa žena chystala do práce, keď zazvonil telefón. Ten zodvihla, a to čo sa v ňom dozvedela, ju šokovalo.

Zrazu zistila, že jej matka zomrela. Nemohla tomu uveriť, pretože ešte včera u nej bola, a ešte včera s ňou hovorila. A nič rozhodne nenasvedčovalo tomu, že by sa s ňou niečo mohlo stať. Žena bola veľmi smutná a neubránila sa ani slzám. Nevedela pochopiť, ako je možné, že jej matka zomrela, keď bola úplne v poriadku.

Po čase si uvedomila jednu veľmi dôležitú vec. Nikdy nikto z nás vlastne nemôže vedieť, kedy nás niekto blízky opustí.

Aj keď je úplne zdravotne v poriadku, druhý deň už sa nemusí prebudiť. Smrť si proste nevyberá. Zrazu zistila, že sa k svojej matke správala celý život „ľahostajne“. Nie, že by na ňu bola zlá, ale vždy si myslela, že tu bude navždy. A ak sa k nej predsa len blíži jej smrť, tak to spozná.

Zistila, že by sa mala ku každému správať, ako najlepšie to ide a uvedomovať si, že to pokojne môže byť aj posledný rozhovor. Osud je nevyspytateľný.

Zomrieť dnes navyše môže tiež mladý človek. Majte to na pamäti, až budete hovoriť so svojimi blízkymi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.