„Už som stará a svojim deťom som len na veľkú obtiaž ..“ Príbeh zo života, ktorý nám ukazuje ako sa niekedy cítia naši rodičia

Keď sme boli malý, tak to boli práve naši rodičia, ktorí nám vždy pomohli a postarali sa o nás. Zodpovedali na všetky naše otázky a mali s nami trpezlivosť.

V tej chvíli nám nedochádzalo, že to isté na sklonku ich života budú očakávať aj oni od nás….

Postarať sa o rodičov v dôchodkovom veku je veľmi dôležité. Niekedy stačí jedna návšteva či jedno pekné slovo, aby našim rodičom došlo, že tu pre nich stále sme.

Samozrejme už žijeme vlastné životy a nemôžeme rodičov navštevovať tak ako by sme chceli ale čas sa dá nájsť vždy. Stačí len chcieť.

Keď sme boli malý, tak boli rodičia v rovnakej situácii. Museli riešiť veľa vecí a napriek tomu si na nás dokázali nájsť čas. V dnešnom článku si ukážeme list matky svojej dcére, ktorý nám ukazuje aké dôležité je dávať našim rodičom najavo, že ich máme radi a kedykoľvek si nájdeme trochu času, tak ich navštíviť.

Moja drahá dcéra, chápem, že už máš svoj vlastný život a ja už som ti len na obtiaž. Čím ďalej tým viac ale cítim, že skôr než tvoja matka, som pre teba len ďalšia povinnosť.

Chápem, že si dospelá a už ma nepotrebuješ ale teraz nastal čas, kedy ja potrebujem teba. Keď si bola malá, snažila som si tí dopriať všetko, čo som sama nemala ale dnes mi príde, že už sa na mňa ani nepozrieš.

V detstve som sa snažila, aby si na mňa nikdy nepoznala, že sa necítim práve najlepšie, alebo že nám nezostáva veľa peňazí do výplaty. Nikdy som nedala najavo, že som na dne a chcela som, aby si prežila krásne detstvo na ktoré budeš rada spomínať.

To isté sa snažím robiť aj teraz. Nechcem ti byť na obtiaž a ani ťa nechcem zaťažovať svojimi problémami aj keď ti to tak niekedy môže pripadať.

Tento pocit, kedy sa cítim ako záťaž pre niekoho, kto je mi na svete najcennejší je niečo čo som si myslela, že sama nikdy nezažijem.. Na konci života človek pochopí, že jediné na čom naozaj záleží je rodina.

Chcem, aby si vedela, že ťa mám veľmi rada a každý deň na teba myslím a dúfam že si šťastná. Jediné čo by som chcela je, aby si ma prišla občas navštíviť….

Dokonca aj obyčajný , krátky telefonát, dokáže tomu na druhej strane urobiť deň krásnym….

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: inspirelove