Vasilina sa narodila BEZ ručičiek, ale napriek tomu vie sama jesť, maľovať a dokonca aj umývať riad!

Hrdinkou tohto článku je dievčatko Vasilina, ktorá sa naučila robiť rôzne aktivity bez pomoci rúk..

Dieťa prišlo na svet so vzácnym telesným postihnutím, pričom ale má obrovskú silu vôle, je smelá a rozhodná.

Okamžite po narodení ju matka opustila, takže bolo dievčatko poslaná do detského domova. Adoptovala si ju rodina: Elmíra a Chris Knutsen.

Už pol roku dievčatko krásne používalo príbor a vedela sa sama hrať. Okrem nej má rodina dvoch starších synov, s ktorých pomocou sa malá naučila robiť veľa vecí, ktoré robia obyčajní ľudia.

Adoptívni rodičia sa ihneď po svadbe rozhodli, že si určite adoptujú dieťa z detského domova. Keď ich synovi bol jeden rok, adoptovali chlapca Denise, hoci mu najskôr chceli nájsť rodinu a neskôr pochopili, že práve oni sú jeho rodina.

„Vedeli sme, že má málo šancí byť adoptovaný, bolo mu už sedem rokov, ale bol na úrovni troj až štvorročného dieťaťa. Nemá ruky ani nohy, jeho reč nie je poriadne vyvinutá a vôbec sa nemohol sám obslúžiť.“

Neskôr Denis dostal protézy, takže keď sa ho teraz spýtate, aký predmet v škole má najradšej, bez rozmýšľania odpovie, že telocvik.

Raz sa ma Vasilina spýtala: „Mamička, že ma nikdy neopustíš?“

„Je s nami dva roky. Zobrali sme si ju, keď jej bolo dvanásť mesiacov. Vari si niečo z tej doby môže pamätať? “ hovorí jej nevlastná matka Elmíra.

„K čomu je ľudský život? Čomu venujeme svoj čas, silu a peniaze? Možno aj vo vašom srdci a v rodine je miesto pre dieťa, ktoré nikto na tomto svete nechce? “ pridala.

Vasilina vie jesť, maľovať a robiť prakticky všetko, čo zdravé deti, len to nerobí rukami, ale nohami. Elmíra natočila video, ako jej dcéra obratne drží lyžicu a obeduje.

Dievčatko je teraz naozaj šťastné, má milujúcich rodičov aj bratov, ktorí jej pomáhajú a dôverujú jej, nech sa deje čokoľvek.

Dievčatko sa na všetkých videách usmieva, čo o mnohom vypovedá.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

youtube.com