VIDEO: Polícia zachránila malé dievčatko pred mužom, ktorý ju uniesol: „Dohovorte deťom, že cudzí ľudia môžu byť nebezpeční“

Únos dieťaťa je nočnou morou každého rodiča. Žiaľ, na svete stále existuje mnoho krajín, kde zmiznú každý deň tisíce malých detí, ktoré sa už nikdy nevrátia do svojich domovov. Našťastie ale existujú aj príbehy so šťastným koncom.

Hlavnou postavou dnešného príbehu je šesťročné dievča menom Ky. Keď dievčatko 2. júla zmizlo, rozbehlo sa rozsiahle pátranie. Okrem polície s niekoľkými vrtuľníkmi bolo zapojených aj množstvo dobrovoľníkov. Dievčatko hľadalo celé susedstvo.

Niekoľko svedkov vypovedalo, že zahliadlo muža asi okolo 40 rokov, ako sa rozpráva so 6-ročným dievčatkom. Nakoniec ako ju odvádza do auta. Akákoľvek informácia polícii umožňovala byť únoscovi bližšie na stope. V deň, keď bol zločinec chytený, mal službu policajt menom Jason Burba.

Mal na uniforme pripevnenú kameru, aby zdokumentoval svoju každodennú činnosť pre vzdelávacie účely aj pre prípad, keby bolo treba zaznamenať zložitú situáciu.

Dievča sa asi 30 minút predtým podvečer 2. júla hralo vonku na bicykli v štvrti Valley Station v Louisville, keď ju zbadal muž, obišiel blok a údajne ju vtiahol do svojho auta. Podozrivý Robby L. Wildt neskôr polícii povedal, že sa pokúšal utešiť dievča, keď plakalo, a dodal, že ju plánoval odviezť späť na miesto, odkiaľ ju vzal, pretože sa „bál, že jej môže niekto ublížiť“. citácia polície poskytnutá štátom The Washington Post.

Video ale v ten deň zachytilo záchranu malého dievčaťa a dotklo sa sŕdc všetkých, ktorí ho videli.

Keď Jason a jeho kolegovia páchateľa vypátrali, začala naháňačka. Kamera ukazuje, ako prenasledujú podozrivé vozidlo, v ktorom by sa mohlo skrývať vydesené dievča. Muža sa im nakoniec podarí dohnať. Keď Jason otvorí dvere od auta, zdvihne šesťročné dievčatko, ktoré s plačom povie, že chce svojho otecka.

Jej slová a strach nahrnuli slzy do očí mnohým užívateľom internetu, ktorí video videli. Vďaka rýchlej reakcii svedkov a pohotovosti polície trval celý únos okolo 30 minút. Policajné oddelenie sa rozhodlo video zdieľať, aby povzbudilo všetkých rodičov k poučeniu svojich detí, ako sa správať v blízkosti cudzích ľudí.

„Týmto zverejneným videom chceme poprosiť rodičov, aby svojim deťom pripomenuli, že ‚nebezpečenstvo cudzích ľudí‘ je skutočné,“ uviedla polícia. „Je dôležité, aby ste sa so svojimi deťmi porozprávali o každom dospelom, ktorý sa na dieťa pokúsi použiť lesť, aby ich nalákal k autu, alebo preč z dohľadu verejnosti.“

Deti bývajú veľmi naivné a práve preto by sme im my rodičia mali vysvetliť, prečo si treba dávať pozor a viesť ich k zodpovednosti. Každé by malo vedieť, prečo len tak nehovoriť s cudzími ľuďmi a aj to, prečo by nemalo len tak zverejňovať o sebe informácie.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.