Vlastný otec ju polial kyselinou, keď mala iba dva mesiace a navždy ju tak zmrzačil. Dnes je jej príbeh inšpiráciou pre mnohých ľudí!

Jej otec ju ako novorodenca zmrzačil. Dnes je Anmol modelkou a jej životný príbeh inšpiruje tisíce ľudí, ktorí ju sledujú na sociálnych sieťach.

Anmol Rodriguez mala dva mesiace, keď ju a dojčiacu matku jej otec polial kyselinou. Hnevalo ho, že sa mu nenarodil syn, a tak sa ich obe rozhodol otrasným spôsobom zbaviť.

Matka neprežila

Ďalších päť rokov strávila Anmol v nemocniciach. Dnes má 28 rokov a je modelkou. Pre popáleniny prišla o jedno oko, mala znetvorenú tvár a napriek starostlivej lekárskej starostlivosti bojovala so silnými bolesťami.

Anmolin otec skončil za svoj otrasný čin za mrežami a po dievčatko si neprišiel nikto z rodinných príslušníkov ani príbuzných. A tak skončila v detskom domove.

V detskom domove sa o ňu dobre starali. Pedagógovia dbali na to, aby sa nestala obeťou diskriminácie či posmechu ostatných detí.

„Na detský domov mám len pekné spomienky. Mala som štyroch priateľov, ktorí mi boli veľmi blízki a nikdy som nemala pocit, že by sa so mnou zaobchádzalo inak ako s ostatnými,“ spomína Anmol.

Dosiahla výborné študijné výsledky a rozhodla sa prihlásiť na vysokú školu, no potom sa stretla s krutou realitou. Ostatní študenti na ňu čudne pozerali, keď sa snažila nadviazať nejaké priateľstvo.

V druhom ročníku štúdia sa začala čoraz viac sťahovať do seba.

Učitelia vedeli, že patrí medzi najlepších študentov, a preto jej odporučili, aby štúdium neopustila. Hľadali špeciálneho mentora, ktorý by jej pomohol prekonať najťažšie obdobie a dokončiť štúdium.

Za normálnych okolností by bola jej budúcnosť otvorená. Musela však čeliť ďalším problémom spôsobeným vinou iných. Zamestnala sa ako programátorka, no po dvoch mesiacoch ju vyhodili, pretože svojím výzorom „rušila ostatných“.

Táto udalosť ju naplnila hnevom a znamenala zmenu v spôsobe, akým vyjadrila svoju frustráciu.

Chcela všetkým dokázať, že sa za svoje telo nemusí hanbiť. Otvorila si facebookový profil a začala zdieľať svoje fotografie.

Priatelia jej spočiatku radili, aby bola opatrná v obave, že sa stretne s nevraživosťou. Takmer všetky komentáre, ktoré Anmol dostala, však boli pozitívne a jej príbeh spoznávalo stále viac ľudí.

„Vo vnútri sme rovnakí“

„Zvykla som zverejňovať fotografie bez filtrov, pretože som chcela narušiť stereotyp, že na sociálnych sieťach sa musíte prezentovať len v tej najrafinovanejšej a najkrajšej forme.“

„Niekedy si zo mňa ľudia robia srandu a píšu negatívne komentáre. Vždy mám ale na pamäti, že ide o virtuálny priestor, takže si nikdy nič neberiem k srdcu,“ hovorí Anmol.

Dievčaťu postupne začali telefonovať zástupcovia rôznych značiek, ktorí s ňou chceli spolupracovať.

Jej potenciál modelky bol objavený a mladá žena v tomto odvetví excelovala. V budúcnosti uvažuje aj o hereckej kariére. Vie, že ani to nebude neprekonateľná prekážka.

V súčasnosti je pravidelne pozývaná na stretnutia, kde predstavuje svoj príbeh a svoju cestu.

„Kyselina náš život nekončí, môže zmeniť iba našu tvár, ale nemôže zničiť našu dušu. Vo vnútri sme rovnakí, mali by sme prijať to, kým sme, a žiť šťastne.“

Zdroj Foto: Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!