Zápis v Guinessovej knihe rekordov: Žena porodila až 69 detí!

Valentina Vassilyeva bola ženou pochádzajúcou z Ruska, ktorá žila v rokoch 1707 až 1782 a počas svojho života údajne porodila ohromujúci počet detí.

Množstvo potomkov, ktoré sa jej pripisuje, je  neuveriteľných 69, čo je číslo, ktoré zahŕňa neuveriteľných 27 prípadov viacnásobných pôrodov – šesť párov dvojčiat, sedem pôrodov trojčiat a štyri pôrody štvorčiat.

Na uvedenej fotografií stojí žena a jej 69 detí:

Podľa Guinnessových kníh rekordov v počte detí drží rekord matka  Valentina Vasiljevova, manželka ruského roľníka Fjodora Vasiljeva. Valentina sa dožila  veku 76 rokov a  porodila 69 detí – 16 párov dvojčiat, 7 trojčiat a 4  štvorčatá.

67 z nich prežilo kojenecký vek (jeden pár dvojčiat to neprežil). Do Guinnessovej knihy rekordov sa ale dostala jeho žena. Valentina je považovaná za najdlhšie mnohopočetnou matkou v histórii.

1 matka a 69 detí:

4 × 4 = 16

7 × 3 = 21

16 × 2 = 32

27 pôrodov, 69 detí.

Prvá zmienka o deťoch Fjodora Vasiljeva sa objavuje v čísle časopisu Gentleman ‚s Magazine z roku 1783 (č. 53, s. 753, Londýn). Tam sa uvádza, že tieto informácie, „aj keď sú dramatické, si zaslúžia plnú dôveru“. Rovnaká čísla sú uvedené v diele i. N. Boltino o ruských dejinách roku 1788 a v knihe AP Bašutského „Panorama Petrohradu“ z roku 1834.

Niektoré zdroje spochybnili pravdivosť týchto informácií. Podľa všetkého nikto vážne nekontroloval zdroj týchto informácií, takže je nepravdepodobné, že by sa niekedy podarilo zistiť pravdu. Napriek tomu sú údaje o Vasiljevových deťoch zapísané do Guinnessovej knihy rekordov.

Je zaujímavé, že Fjodor, manžel Valentiny mal ešte viac detí ako jeho žena so svojimi pôrodmi! Druhá žena Fjodora mu porodila  ďalších 18 detí – 6 párov dvojčiat a dva krát trojčatá. Fjodor Vasiliev bol teda otcom 87 detí, z ktorých najmenej 82 sa dožilo dospelosti.

Bohužiaľ, autentické fotografie rodiny Vasiljeva neexistujú. Fotografie v tomto článku sú často publikované ako ilustrácie k tomuto príbehu, ale neexistuje žiadny dôkaz, že je zobrazený Fedor, Valentina a ich deti.  Aj keď je to ťažko uveriteľné, je celkom možné, že u Valentiny bola genetická predispozícia na hyperovuláciu (keď sa v procese ovulácie vyrába veľa vajíčok naraz). To zvyšuje pravdepodobnosť narodenia viac početného tehotenstva.

A z biologického hľadiska môže žena porodiť až 27-krát za život.

Zdroj: infakty.fun

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.