Žena začala v autobuse RODIŤ: Na tento hrdinský čin vodiča nezabudne asi nikto z cestujúcich do konca života!

Každý z nás pozná mestskú hromadnú dopravu. Je súčasťou väčších aj menších miest. Využívajú ju väčšinou tí, ktorí nevlastnia automobil alebo sa potrebujú dostať na nejaké miesto vcelku rýchlo a zároveň bez zdĺhavého hľadania miesta na parkovanie vozidla.

Každé oneskorenie, ktoré autobus na svojej trase naberie, preto dokáže množstvo cestujúcich takpovediac nadvihnúť zo stoličky. Táto situácia sa však netýka jedného arménskeho linkového autobusu – kvôli vodičovi nabral niekoľkohodinové oneskorenie, avšak nikomu to nevadilo.

Cestujúci, ktorí nastúpili do štandardného linkového autobusu, nečakali nič iné ako pokojnú a rýchlu jazdu k svojmu cieľu.

Tentokrát tomu však nebolo tak, ako by si želali. Približne uprostred trasy linkového autobusu sa totiž začali z jeho zadnej časti ozývať nezvyčajné zvuky.

Najprv to boli akési výkriky, ktoré však rýchlo prešli do hlasného ženského kriku. Cestujúci, ktorí sedeli najbližšie, vykazovali známky znepokojenia.

Vodič príliš dlho neváhal a autobus zastavil, aby sa pozrel, čo sa to vzadu deje.

Už pri prechode uličkou mu bolo zrejmé, že nejde o bežnú situáciu. Spomínané zvuky vydávala tehotná žena, ktorú sa snažili upokojiť  cestujúci. Skôr, než vodič vôbec k tehotnej došiel, jej tzv praskla plodová voda. Druhá cestujúca následne rodičku nabádala k pomalému a pravidelnému dýchaniu, tá však vyzerala skôr na omdletie.

Vodič vykríkol: „Ďalšou zastávkou je pôrodnica!“

V tej chvíli sa vodič autobusu zachoval ako hrdina. Bežal späť za volant a pritom volal na celý autobus, že ďalšou zastávkou je pôrodnica. Do tej dorazil naozaj rýchlo – s autobusom prechádzal mestom a križovatkami ako so závodným vozidlom. Nikomu to však neprekážalo.

Bola to chvíľa, kedy sa anonymný a navzájom cudzí cestujúci zomkli ako rodina a všetci dúfali, že príbeh bude mať šťastný koniec. Len čo autobus zastavil pred nemocnicou, pomohol vodič rodičke dôjsť až do samotnej pôrodnice.

Čo poviete na hrdinský čin tohto vodiča? Urobili by ste na jeho mieste to isté? Dajte nám vedieť do komentárov!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by sa Vám páčiť: