Zostávali mu už len posledné mesiace života: Mladý hrdina zháňal peniaze pre 6-ročného chlapca ktorý trpel rakovinou presne ako on

Keď dospievajúci chlapec Rhys Langford zistil, že mu zostáva iba pár mesiacov života, rozhodol sa svoje posledné dni stráviť užitočným spôsobom. Začal zháňať finančné prostriedky pre malého, šesťročného chlapca, ktorý tiež trpel rakovinou ako on s, a dúfal, že on svoj boj s chorobou vyhrá.

Rhysovi bolo 19 rokov, keď sa dozvedel správu, ktorá mu zmenila život aj jeho pohľad naň.

Lekári mu oznámili, že jeho rakovina kostí je nevyliečiteľná. Avšak mladý muž sa k svojej situácii postavil obdivuhodne. Zistil, že istý Jacob Jones, šesťročný chlapec z rovnakého mesta, trpí aj rakovinou a je potrebné zohnať určitý obnos peňazí na jeho liečbu. Aj keď sa Rhys s Jacobom nikdy nestretol, začal rokovať.

Jacobovi bol diagnostikovaný neuroblastóm. Hoci Rhys Jacoba nikdy nestretol tvárou v tvár, jeho príbeh ho veľmi zasiahol. Keď sa zveril svojej matke so svojim plánom, plakala. Chcel vytvoriť zbierku finančných prostriedkov pre Jacobovu liečbu.

A začal hneď on sám. Zo svojich úspor vložil prvých 1000 libier.

Zbierka, ktorú Rhys založil, sa začala veľmi rýchlo rozrastať. Dosiahla sumu až 63 000 libie. Rhys bohužiaľ svoj boj s rakovinou prehral, ​​ale jeho pamiatka žije ďalej a stránka, ktorú vytvoril na podporu úplne cudzieho chlapca, stále zhromažďuje dary na Jacobovu liečbu.

Rhys mal krásne srdce, svoje posledné dni využil tým najúctyhodnejším spôsobom.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!